top of page

Meie lugu

Firmast

Petbit nime alla on koondatud erinevad kuivatatud tooted lemmikloomadele, mida toodab OÜ Lahekala. Peamiseks tooteks on kuivatatud kilu/räim (sprattus sprattus balticus/clupea harengus membras), kuid väiksemates kogustes kuivatame ka tinti (osmerus eperlanus eperlanus), nurgu (abramis blicca), ahvenat (perca fluviatilis) jt. kalaliike.

Ajalugu

OÜ Lahekala asutati 2004.a mais. Algselt oli OÜ Lahekala põhifookus koha ning ahvena fileerimine inimtoiduks. Kala kuivatamine lemmikloomadetoiduks oli siis pigem kõrvaltegevus, kuid juba 2005. aastaks oli sellest saanud meie põhitegevusala. Sellest ajast saati oleme täiustanud oma töövõtteid ning tehnoloogiat, et pakkuda meie lemmikloomadele parimat.

Algusaastatel tegelesime kala müügiga lisaks Eestile ka Soomes. Ekspordimaade ring on aastatega kasvanud ning praeguseks oleme laiendanud müüki Taani, Saksamaale, Austriasse ja Inglismaale.

Viie aastaga kasvas nõudlus meie toodete järgi sellises mahus, et kolisime oma tegevuse 2009. aastal Pärnust Audrusse suuremasse tsehhi.

Meie Tootmine

perchstockphoto.jpg

Maiustest

Maiuste valmistamisel kasutame kontrollitud kõrgkvaliteetset toorainet ning kuivatamisel ei ole kasutatud säilitusaineid, lisandeid ega muid kemikaale. Seega on Petbit lemmikloomamaiused 100% naturaalsed. Kontrollitud kvaliteet ja kaasaegne tehnoloogia tagab selle, et Petbit on tervislik, praktiliselt lõhnatu ning sisaldab vajalikke toitaineid ja mineraale – lisaks valkudele, rasvadele ja tuhale sisaldavad meie maiused ka oomega-3 rasvhappeid, mis on terve lemmiklooma jaoks väga olulised toetades naha loomulikku tervet olekut, karvastruktuuri ning pakub leevendust allergilisusele kalduvale nahale. Lisaks võivad oomega-3 rasvhapped pikendada oluliselt Sinu lemmiku eluiga, tugevdada südame tööd ning leevendada artriidist ja teistest liigesehädadest tulenevaid põletikke.

Petbit maiused pakuvad Sinu lemmikule meeldivat ajaviidet ning ergutavad nende loomulikke instinkte. Lisaks on kuivatatud maiuste närimine kasulik ka Sinu lemmiku hammaste korrashoiule aidates takistada hambakivi teket ja sellest tulevaid suuhügieeni-, hamba- ja igemeprobleeme.

Tulevikuplaanid

OÜ Lahekala poolt pakutav tootevalik on ainulaadne ning seetõttu tahame kindlasti oma ekspordimaade ringi tulevikus veelgi laiendada. Erinevaid tooraineid, mida kuivatades saab pakkuda lemmikloomadele erinevaid närimiselamusi, on lisaks kaladele veel teisigi.

  • Black Facebook Icon
bottom of page